Milyen gyógynövényeket ültessünk tavasszal a kertünkbe? A tavasz a megújulás időszaka, ilyenkor a természet ébredezik, és nincs is jobb alkalom arra, hogy kertünket vagy akár balkonunkat gyógynövényekkel gazdagítsuk. A saját termesztésű gyógynövények nemcsak szépek és illatosak, hanem frissen használhatjuk őket teákhoz, fűszerezéshez és gyógyászati célokra is. Nézzük, melyek azok a gyógynövények, amelyeket érdemes tavasszal ültetni! 1. Menta (Mentha spp.) A menta az egyik legnépszerűbb gyógynövény, amelyet érdemes tavasszal ültetni. Gyorsan nő, és kellemesen friss illata van. Felhasználható teákhoz, limonádékhoz, desszertekhez, és emésztést segítő hatása is van. Ügyelj rá, hogy inkább cserépben tartsd, mert hajlamos túlzottan elszaporodni. 2. Levendula (Lavandula angustifolia) A levendula nemcsak gyönyörű, hanem nyugtató és stresszoldó hatású is. A virágait szárítva párnákba töltheted, illóolajat készíthetsz belőle, vagy akár süteményekhez is felhasználhatod. Szereti a napfé...